Biuro Podróży Baltazar | Janów Lubelski

STRONA GŁÓWNA
....................................................................................................................................................................................................................................................................


........................................


........................................


........................................


........................................

NASZE ATRAKCJE

Z podanych atrakcji można stworzyć dowolny program.
Ceny poszczególnych atrakcji ustalane są indywidualnie.


ZAJĘCIA LINOWE


        


        


Park Linowy- jeden z największych parków linowych w Polsce - system przeszkód linowych o długości ok. 150 metrów zainstalowanych na drzewach, który pozwala uczestnikom sprawdzić swoją wytrzymałość fizyczną, lęk wysokości, koncentrację. Uczestnicy zostają zabezpieczeni profesjonalnym sprzętem alpinistycznym i są asekurowani przez instruktora. Wspaniała zabawa.


Wieża ze skrzynek – konkurencja polega na ułożeniu jak najwyższej wieży ze skrzynek i równoległym wchodzeniu po nich do góry. Uczestnicy przez cały czas są asekurowani przez instruktora. Głównym celem tej zabawy jest: sprawdzenie zmysłu równowagi, sprawności, lęku wysokości, dokładności.


Most Tybetański – zabawa polega na przejściu mostu zbudowanego z dwóch napiętych lin rozwieszonych równolegle do siebie. Istnieje możliwość zbudowania mostu nad wodą, co zwiększa atrakcyjność zabawy. Osoba znajdująca się na moście jest asekurowana liną przez instruktora.


Dmuchana ścianka wspinaczkowa –zabawa, która daje uczestnikom możliwość sprawdzenia się podczas wspinaczki. Do wyboru są cztery drogi wspinaczkowe o różnym stopniu trudności. Istnieje możliwość rozstawienia ścianki praktycznie w każdym miejscu. Doskonała zabawa przeznaczona dla dzieci w każdym wieku.


Bocianie gniazdo – zabawa polega na wspinaczce po drabince „speleo” na wysokość ok. 20 metrów. Zadaniem uczestników jest wykradanie jaj, słodyczy, niespodzianek z gniazda. Jest to zadanie, które wymaga od uczestników sporej wytrzymałości fizycznej.


Pająk – Zabawa przeznaczona głównie dla najmłodszych uczestników polega na pokonaniu sieci pająka rozwieszonej w pionie. Dzieci podczas wspinaczki będą zdobywać słodycze zawieszone na różnych wysokościach. Jest to doskonała zabawa pozwalająca dzieciom na oswojenie się z wysokością. Dzieci są asekurowane przez instruktora.


Nauka wiązania węzłów i technik linowych – szereg zajęć praktycznych dającym uczestnikom możliwość nauczenia się podstawowych węzłów alpinistycznych, wykorzystywanych m.in. przy: przeprawach przez rzeki, bagna, asekurowaniu ludzi, budowie: noszy do transportu poszkodowanych, szałasów.


Slackline - chodzenie po specjalnej taśmie, która jest rozwieszona kilkanaście centymetrów nad ziemią. Zabawa, która wymaga od uczestników doskonałego zmysłu równowagi.MARSZE NA ORIENTACJE


        


        


Marsz na orientację - pozwala uczestnikom na wykazanie się pomysłowością, umiejętnością czytania map, posługiwania się kompasem, orientacji w terenie oraz współdziałania w grupie. Długości tras dostosowane są do wieku uczestników. Oferta obejmuje między innymi: przeszkolenie z czytania mapy, topografii i orientacji w terenie
- podział na grupy do 15 osób – na każdą grupę przypada 1 instruktor
- instruktarz jak postępować w przypadku zgubienia się w terenie w życiu prywatnym
- fachową obsługę instruktorską każdej grupy

Do wyboru są różne warianty marszów


Marsz Trapera - najbardziej rozbudowana forma marszu. Uczestnicy mają do przejścia trasę składającą się z kilku punktów, na których muszą pokonać różne trudności i wyzwania (np. most tybetański, park linowy, łamigłówka logiczna, odnaleźć za pomocą wykrywacza kawałek mapy, zestrzelić klucz, zrobić masło tradycyjną metodą).

Marsz do wyznaczonego celu – uczestnicy mają za zadanie dotrzeć do wyznaczonego punktu, w którym może być np. ukryty skarb. Uczestnicy podczas marszu mogą wykazać się znajomością topografii, korzystania z kompasu, busoli, mapy oraz orientacji w terenie. Istnieje możliwość rywalizacji grup poprzez wprowadzenie ram czasowych oraz możliwość marszy nocnych. Na wszystkich punktach kontrolnych znajdują się zadania do wykonania.

„Marsz rowerowy” – specyficzna forma marszu, która polega na pokonaniu około 20-kilometrowej trasy na rowerze. Uczestnicy otrzymują mapę, kompas oraz odpowiednie instrukcje. Głównym atutem tego typu marszu oprócz nauczenia posługiwania się mapą i kompasem jest poznanie przepięknego terenu Lasów Janowskich (ostoja konika biłgorajskiego, pomniki przyrody, żeremie bobrowe, szkółka leśna, kultura przeworska).

Marsz medyczny - jest to forma marszu, której głównym zadaniem oprócz biegu na orientacje jest nauczenie uczestników podstawowych umiejętności pierwszej pomocy. Uczestnicy będą mieli możliwość w praktyczny sposób przećwiczyć wiele zadań związanych z pierwszą pomocą np. budowa noszy, usztywnianie kończyn, krwotoki, reanimacja i wiele innych. Istnieje możliwość połączenia zadań z pierwszej pomocy z innymi zadaniami praktycznymi.

Marsz survivalowy – specyficzna forma marszu, w której uczestnicy zmierzą się z wieloma trudnymi zadaniami. Uczestnicy będą musieli się wykazać pomysłowością, sprytem, wytrzymałością fizyczną. Podczas tego biegu uczestnicy muszą posiadać odpowiedni strój terenowy. Przykładowe zadania, które czekają na uczestników i są dostosowane do warunków pogodowych:
* przeprawy przez teren bagienny
* budowa mostów linowych
* budowa tratwy
* wspinaczka na linie
* strzelanie z łuku
* zadania logiczne
* rozpalanie ognia bez zapałek
* i wiele innych


Marsz nocny - jak sama nazwa mówi zajęcia odbywają się w nocy. Uczestnicy dostają mapę, kompas, jedną latarkę na 10-osobową grupę i pokonują trasę, na której w pierwszym wariancie realizują różne zadania, w drugim dochodzą do wyznaczonego celu.


Marsz edukacyjny – zadaniem uczestników jest dotarcie do punktów, na których będą znajdowały się zadania związane z edukacją przyrodniczą. Istnieje możliwość dostosowania poziomu trudności zadań do programu nauczania dzieci i młodzieży. Uczestnicy zmierzą się miedzy innymi z następującymi zagadnieniami: wykreślanki przyrodnicze, krzyżówki, rozpoznawanie tropów zwierząt, rozpoznawanie gatunków drzew i roślin, zwierzęta chronione, i wiele innych.ZAJĘCIA SPORTOWE - INTEGRACYJNE


        


        


Wesoła olimpiada - uczestnicy w grupach 5-osobowych rywalizują w 20 różnych konkurencjach np.:

- Narty 5-osobowe – członkowie zespołu mają za zadanie przejść określony odcinek drogi na specjalnie przygotowanych nartach. Głównym problemem w tej konkurencji jest skoordynowanie ruchów całego zespołu.

- Wyścig rydwanów – konkurencja, w której oprócz siły, sprawności, zaufania, współpracy wymagana jest odwaga osoby znajdującej się na rydwanie.

- Siatka tekli - wesoła konkurencja polegająca na pokonaniu sieci przez dwa 6 osobowe zespoły.

- Walka kogutów – konkurencja polega na przeciąganiu się dwóch osób.

- Cyrkiel - zgrywająca zabawa zespołowa, polegająca na wyścigu dwóch specjalnie przygotowanych cyrkli.

- Gąsienica - wesoła konkurencja dla trzech 5 osobowych zespołów polegająca na wyścigu gąsienic.


Tor sprawnościowy (zabójczy tor) - jest to szereg konkurencji, pozwalających uczestnikom na sprawdzenie swojej sprawności fizycznej połączonej z dobrą zabawą. Tor składa się z następujących etapów, które można dowolnie komponować:
* pajęczynka – etap gibkościowy * opony – etap sprawnościowy
* drabinka – etap siłowy
* pole minowe – etap na dokładność
* tunele – etap na precyzję
* zadanie logiczne – etap na myślenie


Mega Twister – jest to gigantyczna wersja znanej zabawy, w której uczestnicy mogą sprawdzić swoja giętkość, wytrzymałość, zdolność planowania. Wspaniała zabawa przeznaczona dla dzieci i dorosłych.


Zdobywcy – jest to gra przyrodniczo-sportowa, której głównym zadaniem jest po przez wysiłek fizyczny poznanie przyrody polskiej. Jest to zabawa strategiczna, w której uczestnicy muszą odpowiedzieć na wiele interesujących pytań przyrodniczych oraz wykonać szereg zadań sportowych. Bardzo emocjonująca gra, która pomaga w przyswojeniu wiedzy przyrodniczej.


12 prac herkulesa - jest to szereg konkurencji o charakterze siłowo-umysłowym, w którym uczestnicy zostają podzieleni na 10-12 osobowe zespoły rywalizujące w różnych konkurencjach. Projekt ten zmusza uczestników do kreatywnego podejścia do różnych konkurencji, generowania pomysłów oraz formowania ich w konkretne rozwiązania. Często zamiast siły będzie liczył sie spryt i inteligencja całego zespołu.


Sumo - podczas tej konkurencji uczestnicy będą mogli zmierzyć się na ringu w walkach sumo. W prawdziwych walkach większość zawodników sumo posiada bardzo dużą wagę aby móc pokonać swojego rywala. Aby uczestnicy nie musieli dużo jeść będą posiadali specjalne stroje wypełnione pianką, które pozwolą na bezpieczną, bardzo wesołą walkę.


Mega piłkarzyki - jest to gra w piłkę nożną, w której uczestnicy wcielają sie w rolę gigantycznych "stołowych piłkarzyków. Każdy z uczestników przypięty jest za pomocą specjalnej uprzęży i może poruszać sie tylko bokiem do boiska. Jest to bardzo męcząca, techniczna gra.


Bunge Run - zabawa polega na rywalizacji po między dwoma uczestnikami na dwóch dmuchanych torach. Uczestnicy przypięci do gum muszą pokonać jak największy dystans.


Zorbing - w życiu każdego liczy sie coś innego, jednak większość ludzi szuka doświadczeń oryginalnych, nietypowych i zapadających w pamięć. Dlatego na uczestników czeka rodzaj sportu "ekstremalnego" polegającego na staczaniu sie ze zbocza lub swobodnym pchaniu nadmuchiwanej luli zorba z człowiekiem w środku. Rodzaj takiej atrakcji daje niezapomniane przeżycia.


Kula wodna- wspaniała zabawa polegająca na ustaniu w kuli pływającej na wodzie. Jest to zabawa wymagająca od uczestnika dużej wytrzymałości fizycznej, która jest potrzebna aby "przetrwać" przez 5 minut w takiej kuli. Gwarantowana dobra zabawa.


Rozgrywki sportowe – w ofercie znajdują się również standardowe rozgrywki sportowe miedzy innymi:

* Mecz piłki nożnej
* Turniej siatkówki plażowej
* Turniej siatkówki na trawie
* Dwa ognie
* Unihokej
* Rozgrywki w bule
* Turniej badmintona
* Wodna piłka


SURVIVAL


        


        


Wyprawa samochodami terenowymi po bezdrożach leśnych.
Istnieją różne możliwości:
- Off-road – ok. 1 godzinna przeprawa po terenie leśnym (mokradła, wzniesienia, wydmy, bagna)
- Off-road wariant ekstrem - polega na przeprawie samochodem terenowym terenu bagiennego ok. 1 godzina
- Wycieczka połączona ze zwiedzaniem Kruczek + Żeremie bobrowe ok. 1,5 godziny
- Wycieczka do Ostoi Konika Biłgorajskiego ok. 1,5 godziny
- Wycieczka Imielty + Garncarz – ok. 4 godzinna połączona z lepieniem garnków
- Wycieczka Porytowe Wzgórza + Momoty + Ostoja konika biłgorajskiego (ok. 3 godziny)


Paintball
Dwie lub więcej drużyn walczą ze sobą strzelając do siebie kulkami z farbą przy pomocy pneumatycznych karabinków. Zabawa może być oparta na wielu różnych scenariuszach np.
- Telegrafista – jeden z zespołów ma zbudować 300-metrową linię telefoniczną, natomiast drugi zespół to zadanie utrudnia.
- Łowy – zabawa, w której uczestnicy wyposażeni w broń muszą wytropić 3 wyszkolonych, nieuzbrojonych uciekinierów.
- Misja – zabawa z użyciem samochodów terenowych, zajęć linowych, przepraw bagiennych polegająca na odbiciu zakładników.
- Zdobywanie flagi przeciwnika – najbardziej popularny scenariusz gry leśnej.


Strzelnica
Konkurs strzelecki, w którym każdy z uczestników może sprawdzić swoją celność i precyzję. Osoba ma do pokonania kolejne stacje strzeleckie, na których zdobywa punkty.
Stanowiska strzeleckie:
- łuk tradycyjny
- łuk sportowy
- łuk orientalny
- broń śrutowa typu snajperka
- broń śrutowa krótka - kilka rodzajów
- broń śrutowa maszynowa
- proca sportowa


Mini szkoła przetrwania – są to praktyczne zajęcia, które pozwolą uczestnikom sprawdzić swoje zdolności w programach survivalowych np.

* Budowa szałasów
* Rozpalanie ognia bez użycia zapałek
* Rozpoznawanie roślin trujących i zwierząt jadowitych
* Nauka podstawowych węzłów
* Uzdatnianie wody


Przeprawy przez teren bagienny – ekscytujący, pełny wrażeń spacer przez „bagno”. Trasa jest dostosowana do wieku i kondycji uczestników. Obowiązek posiadania ubrań na zmianę, oraz wiązanych butów.


Pierwsza pomoc w terenie – praktyczne zajęcia prowadzone przez ratowników medycznych, w których uczestnicy poznają podstawową wiedzę związaną z pierwszą pomocą (reanimacja, złamania, transport poszkodowanego, tamowanie krwotoków ,.... ).


Przeprawa – jest to zabawa typowo zespołowa, która polega na przeprawieniu się na druga stronę rzeki, bagna. Uczestnicy muszą zbudować przy pomocy instruktorów „urządzenie”(tratwa, most linowy), które pomoże w przeprawieniu się na druga stronę mokradła. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy są zabezpieczani przez instruktora. Woda, którą muszą pokonać jest głębokości maksymalnie 0,8 m. Jest to doskonałe zadanie integracyjne połączone z dobrą zabawą.


Military Turniej – jest to turniej składający się z szeregu konkurencji typowo wojskowych, w których uczestnicy będą mogli się wcielić w rolę żołnierza. Do wyboru są między innymi następujące konkurencje:
* rzut granatem (atrapą) do celu
* marsz czołgisty
* strzelanie do celu
* obrona przeciwchemiczna – zakładanie ubrań gazoszczelnych
* ładowanie magazynku na czas
* ratownictwo medyczne
* pokonanie przeszkody terenowej – bieg sapera


Ekspedycja – zadaniem uczestników jest nocleg w lesie w własnoręcznie zbudowanych szałasach. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą instruktorzy i wychowawcy (nocleg w namiotach). Podczas nocy na uczestników czeka wiele ciekawych atrakcji: gry zabawy przy ognisku, śpiew przy gitarze, pieczenie kiełbasek, pieczenie ziemniaków.


Survival zimowy - są to praktyczne zajęcia, które pozwolą uczestnikom sprawdzić swoje zdolności w programach survivalowych zimą np.:
* budowa rakiet śnieżnych
* budowa igla
* rozpalanie ognia bez użycia zapałek
* ubrania – sposoby odpowiedniego ubierania się w warunkach zimowych
* przeprawy śnieżne
* pierwsza pomoc zimą


GRY TERENOWE


        


        


Zagadka Kryminalna- gra terenowa, która pozwala uczestnikom na wcielenie sie w rolę detektywów mających do rozwiązania pewną zagadkę kryminalną. Uczestnicy podzieleni na zespoły poszukiwawcze będą musieli odnaleźć w terenie ukryte szczątki 25 informacji związanej z śmiercią wilka. Aby zdobyć niektóre elementy historii będą musieli stawiać czoła różnym wyzwaniom fizycznym, umysłowym. Kryminalna zagadka jest to gra o skomplikowanej fabule, która wciąga uczestników w dobrą, bezpieczną zabawę.


Łowcy skarbów - gra terenowa o wielowątkowej fabule, która wciąga uczestników w wiele połączonych ze sobą w jedną całość zadań. Fabułą dla tego projektu jest historia związana ze skarbem, ukrytym gdzieś w najbliższej okolicy. Tego właśnie skarbu będą poszukiwali uczestnicy w projekcie „Łowcy skarbów”. Podczas gry, na uczestników będą czekały liczne niespodzianki i przeciwności losu. Będą oni musieli stawiać czoła coraz to nowym wyzwaniom o różnym stopniu trudności, zarówno fizycznym jak i intelektualnym.


Wyspa
Jest to zabawa, w której uczniowie podzieleni na 4 zespoły mają za zadanie w jak najkrótszym czasie dotrzeć do wyznaczonego celu. Uczestnicy będą mieli do pokonania liczne korytarze, w których będą znajdowały się różne przeciwności losu. Bardzo często pokonanie trasy będzie zależało od drugiego zespołu, który będzie musiał pomóc w wykonaniu określonego zadania. Głównym celem tej zabawy jest:
* pomoc innym
* sens rywalizacji w zespołach (klasach)
* współpraca w zespole (klasie)
* dążenie do wyznaczonego celu


Igrzyska
Przy dźwiękach muzyki następuje uroczyste otwarcie igrzysk. Każdy z uczestników otrzymuje numer startowy, który ustala przynależność do konkretnego zespołu. Rozpoczyna się rywalizacja w wielu ciekawych konkurencjach ....


Misja
Projekt ten należy do kategorii zadań strategicznych. Uczestnicy zostają podzieleni na kilka zespołów, które maja do wykonania określone zadania. Każdy zespół ma za zadanie odnaleźć jak najwięcej punktów ukrytych w terenie. Podczas zabawy na uczestników czekają różnorakie zadania do wykonania, w których będą potrzebowali odpowiedniej strategii oraz dużego sprytu. W swej drugiej fazie projekt ten wymaga od uczestników umiejętności szybkiego reagowania , błyskawicznego podejmowania decyzji i kreatywnego podejścia w zaskakujących i nieprzewidzianych sytuacjach, ale przede wszystkim udzielania sobie odpowiedzi na pytanie: „Co nam się bardziej opłaca – rywalizować czy współpracować?”. Nie bez znaczenia dla końcowego rezultatu jest tutaj również motywacja zarówno zespołowa, jak i indywidualna.


ZAJĘCIA MEDYCZNE


        


        


Medicus – gra edukacyjna mająca na celu nauczenia uczestników postępowania w różnych sytuacjach związanych z pierwszą pomocą. Gra strategiczna medicus polega na zdobyciu jak największej ilości punktów i ukończeniu całej trasy. Podczas gry na uczestników czeka szereg pytań teoretycznych, zadań praktycznych związanych z pierwszą pomocą. Podczas gry uczestnicy będą musieli wykazać się pomysłowością, wytrzymałością fizyczną oraz sporą wiedzą. Medicus przewidziany jest dla uczestników powyżej 12 roku życia.


Bandażowanie – są to praktyczne zajęcia prowadzone przez ratowników medycznych, które mają na celu nauczenia uczestników podstawowych sposobów tamowania krwotoków, usztywniania kończy. Nabyte umiejętności mogą przydać się każdemu uczestnikowi w życiu codziennym. Są to zajęcia, które mogą być prowadzone w terenie oraz w pomieszczeniu w przypadku złej pogody


Marsz medyczny - jest to forma marszu, której głównym zadaniem oprócz biegu na orientacje jest nauczenie uczestników podstawowych umiejętności pierwszej pomocy. Uczestnicy będą mieli możliwość w praktyczny sposób przećwiczyć wiele zadań związanych z pierwszą pomocą np. budowa noszy, usztywnianie kończyn, krwotoki, reanimacja i wiele innych. Istnieje możliwość połączenia zadań z pierwszej pomocy z innymi zadaniami praktycznymi.


Pozoracja - jest to rodzaj pozorowanej akcji ratowniczej jakie mogą spotkać uczestników w życiu codziennym. Uczestnicy podczas takiego zajścia będą musieli poradzić sobie z różnymi urazami np.
* wypadek rowerowy
* podtopienie
* wypadek samochodowy
*i inne
Pozoracja są to bardzo praktyczne zajęcia, które mogą przydać sie w życiu codziennym i prowadzone są przez dyplomowanych ratowników medycznych.


WYCIECZKI PO NAJBLIŻSZEJ OKOLICY


        


        


Wycieczka - Porytowe Wzgórza + Momoty + Ostoja konika biłgorajskiego

Porytowe Wzgórza - miejsce jednej z największych bitew partyzanckich okresu II wojny światowej która rozegrała się w dniach 09-14.06.1944 roku, gdzie znajduje się cmentarz wojenny i pomnik poświęcony partyzantom. Przejście krótkiej trasy spacerowej przebiegającej od pomnika wzdłuż doliny rzeki Branew przez most leśnej kolejki wąskotorowej.
Momoty – zwiedzanie niezwykłego drewnianego kościółka pw. św. Wojciecha wykonanego własnoręcznie przez nie żyjącego już ks. Pińciurka. Kościół stanowi perełkę architektury drewnianej.
Ostoja konika biłgorajskiego - miejsce gdzie można zobaczyć oraz zapoznać się z historią potomków dawnego tarpana, żyjących w naturalnym środowisku leśnym.


Wycieczka - Pracownia Garncarska + Rezerwat Imielty Ług

Garncarz – spotkanie z garncarzem, zwiedzanie prawdziwej ponad stuletniej pracowni garncarskiej, gdzie istnieje możliwość spróbowania swoich sił podczas lepienia glinianych naczyń na kole garncarskim oraz zakupu gotowych wyrobów garncarskich
Imielty Ług - rezerwat torfowiskowy o pow. ok. 800 ha. Dominuje tu roślinność typowa dla torfowisk wysokich oraz roślinność wodna, szuwarowa na wydmach przylegających do stawów znajdujących się w rezerwacie. Rezerwat prezentuje wybitne wartości krajoznawcze z uwagi na rozległą powierzchnię torfowisk i stawów oraz interesującą rzeźbę terenu.


Wycieczka - Wystawa przyrodnicza
Wystawa przyrodnicza przy Nadleśnictwie składa się z trzech części:
- Przyrodnicza - zwierzęta, ptaki, rośliny występujące w Lasach Janowskich
- Historyczno-kulturowa - rys historyczny, pracownia garncarska, znaleziska archeologiczne
- Gospodarka leśna – praca leśnika, szkółkarstwo, szkodniki leśne


Wycieczka – Ścieżka przyrodnicza
Ścieżka - znajduje się 4 km od Janowa, liczy ok. 3,5 km, prowadzi drogami przez najciekawsze miejsca rezerwatu florystycznego „Szklarnia”. Podczas wycieczki realizowane są różne konkursy: najlepszego przyrodnika, pamiętnikarza, znawcę przyrody.
Tematyka ścieżki jest następująca :
- obszarowa ochrona przyrody
- porostowa skala czystości powietrza
- ile pięter ma las
- dbajmy o nasz las
- jodła pospolita
- mrówka rudnica
- widłaki
- wilgotny bór mieszany
- enklawa śródleśna
- buk pospolity (pomnik przyrody)
- mieszkańcy mokradeł


Wycieczka – Żeremie bobrowe + Kruczek Kruczek
Odnajdziemy tu przydrożne kapliczki, przepiękną drogę krzyżową twórczości ludowej tego regionu. Było to miejsce spotkań partyzantów AK oraz jak podaje legenda miejsce odpoczynku św. Antoniego Żeremie bobrowe – gdzie zobaczymy miejsce bytowania bobrów (żeremie, tamy) oraz zmiany jakie zostały wywołane przez bobry w przyrodzie


INNE


        


        


Spływy kajakowe - zachęcamy wszystkich do skorzystania ze spływu kajakowego najbardziej malowniczą rzeką Lubelszczyzny. Podczas spływu czekają na uczestników piękne widoki, malownicze krajobrazy oraz wiele niespodzianek terenowych. Długość spływu, rodzaj trasy dopasowujemy do wymagań uczestników. Oferujemy 2 osobowe kajaki polietylenowe z wygodnymi siedziskami, kamizelkami ratunkowymi w różnych rozmiarach, wiosłami aluminiowymi.


Rowery – możliwość wypożyczenia 30 rowerów oraz realizowania dowolnych wycieczek po terenie Leśnego Skarbca.


Nordic walking – zajęcia z instruktorem nornic walking podczas, których uczestnicy poznają technikę chodzenia z kijkami. Są to zajęcia, których głównym celem jest zaszczepienie u młodych ludzi bardzo zdrowego sposobu spędzania wolnego czasu. Każdy uczestnik dostaje od instruktora na zajęcia swoją parę kijków.


Robienie masła - bardzo wesoła konkurencja polegająca na zrobieniu masła tradycyjna starodawną metodą.


Jazda konno – możliwość jazdy konno pod okiem instruktora na ujeżdżalni.


Samoobrona – praktyczne zajęcia z instruktorem wielu sztuk walki. Zajęcia mogą być również przeznaczone dla najmłodszych uczestników w formie zabawy. Uczestnicy podczas takich zajęć nauczą się wielu przydatnych umiejętności.........................................
GG nr: 7432421
tel: 15 872 42 84
baltazar.janow@poczta.fm

Masz pytania?
Dzwon lub pisz :)

........................................


........................................


........................................


.............................................................................................................................................................................................................................
Biuro Podróży Baltazar | tel / fax: 15 872 42 84 | kom: 887 738 091 | baltazar.janow@poczta.fm | www.baltazar.com.pl

© Baltazar 2004-2011