Biuro Podróży Baltazar | Janów Lubelski

STRONA GŁÓWNA
....................................................................................................................................................................................................................................................................


........................................


........................................


........................................


........................................

Program Integracyjny - 5 dni

wiek uczestników: 12 - 19 lat

CENA: 480 PLN        


RRAMOWY PROGRAM POBYTU:


I dzień – Przyjazd do Janowa Lubelskiego - zapoznanie się z regulaminem i programem zajęć

Godzina 9:00
Wycieczka autokarem - Porytowe Wzgórza + Momoty + Ostoja konika biłgorajskiego + Wystawa przyrodnicza

Porytowe Wzgórza – miejsce jednej z największych na ziemiach polskich bitew partyzanckich II Wojny Światowej, która miała miejsce w dniach 09 – 14.06.1944 r. Znajduje się tam cmentarz wojenny i pomnik poświęcony partyzantom. Przejście krótkiej trasy spacerowej przebiegającej od pomnika wzdłuż doliny rzeki Branew przez most leśnej kolejki wąskotorowej.

Momoty – zwiedzanie niezwykłego drewnianego kościółka pw. Św. Wojciecha wykonanego własnoręcznie przez nieżyjącego już ks. Pińciurka. Kościół jest perełką architektury drewnianej.

Ostoja konika biłgorajskiego – miejsce, gdzie można zobaczyć oraz zapoznać się z historią potomków dawnego tarpana, żyjących w naturalnym środowisku leśnym.

Wystawa przyrodnicza przy Nadleśnictwie składa się z trzech części :
- przyrodnicza : zwierzęta i roślin występujące w Lasach Janowskich,
- historyczno – kulturowa : rys historyczny, pracownia garncarska, znaleziska archeologiczne
- gospodarka leśna : praca leśnia, szkodniki leśne, szkółkarstwo.

Godzina 13:00 – zakwaterowanie i obiad

Godzina 14:00
Wyprawa samochodami terenowymi po leśnych bezdrożach. Podczas wyprawy pokonywanie mokradeł, wzniesień, wydm i wielu innych przeszkód terenowych. Uczestnicy będą musieli samodzielnie wypychać zakopane samochody. Jeżeli dopisze szczęście spotkamy również bobrowe żeremia.

Bunge Run - zabawa polegająca na rywalizacji pomiędzy dwoma uczestnikami na dwóch dmuchanych torach. Uczestnicy przypieci do gum muszą pokonać jak największy dystans.

Godzina 18:00 – kolacja

Godzina 20:00 – dyskoteka


        Dzień II

Godzina 8:00 – śniadanie

Godzina 9:00
12 prac herkulesa - jest to szereg konkurencji o charakterze siłowo-umysłowym, w którym uczestnicy zostają podzieleni na 10-12 osobowe zespoły rywalizujące w różnych konkurencjach. Projekt ten zmusza uczestników do kreatywnego podejścia do różnych konkurencji, generowania pomysłów oraz formowania ich w konkretne rozwiązania. Często zamiast siły będzie liczył sie spryt i inteligencja całego zespołu.


Godzina 13:00 – obiad

Godzina 14:00
Paintball – dwie lub więcej drużyn walczą ze sobą strzelając kulkami z farbą przy pomocy pneumatycznych karabinków. Zabawa może być oparta na wielu różnych scenariuszach np.
- Telegrafista – jeden z zespołów ma zbudować 300-metrową linię telefoniczną, natomiast drugi zespół to zadanie utrudnia.
- Łowy – zabawa, w której uczestnicy wyposażeni w broń muszą upolować 3 wyszkolonych, nieuzbrojonych uciekinierów.
- Zdobywanie flagi przeciwnika – najbardziej popularny scenariusz gry leśnej.

Godzina 18:00 – kolacja

Dzień III

Godzina 8:00 – śniadanie

Godzina 9:00
Park Linowy - jeden z największych parków linowych w Polsce - system przeszkód linowych o długości ok. 150 metrów zainstalowanych na drzewach, który pozwala uczestnikom sprawdzić swoją wytrzymałość fizyczną, lęk wysokości, koncentrację. Uczestnicy zostają zabezpieczeni profesjonalnym sprzętem alpinistycznym i są asekurowani przez instruktora. Wspaniała zabawa.

Wieża ze skrzynek – konkurencja polega na ułożeniu jak najwyższej wieży ze skrzynek i równoległym wchodzeniu po nich do góry. Uczestnicy przez cały czas są asekurowani przez instruktora. Głównym celem tej zabawy jest: sprawdzenie zmysłu równowagi, sprawności, lęku wysokości, dokładności.


Godzina 13:00 – obiad

Godzina 14:00
Gra miejska - gra terenowa, w której poprzez szereg zabawnych konkurencji, zadań logicznych i sprawnościowych poznamy najciekawsze zakątki janowa Lubelskiego.

Godzina 18:00 – kolacja


Godzina 20:00 – nocne podchody
Głównym zadaniem zajęć prowadzonych w nocy jest przezwyciężenie strachu uczestników przed ciemnościami, połączone z dobrą, bezpieczną zabawą. Wszystkie zajęcia prowadzone są w grupach maksymalnie 20-osobowych plus instruktor i wychowawca. Każda grupa wyposażona zostanie w latarkę oraz ma możliwość korzystanie z łączności radiowej. Zadaniem uczestników jest odnalezienie ukrytego skarbu.


        Dzień IV

Godzina 8:00 – śniadanie

Godzina 9:00
Przeprawa przez teren bagienny – ekscytujący, pełny wrażeń spacer przez „bagno”. Trasa jest dostosowana do wieku i kondycji uczestników. Obowiązek posiadania ubrań na zmianę, oraz wiązanych butów.

Godzina 13:00 – obiad

Godzina 14:00
Mini szkoła przetrwania – są to praktyczne zajęcia, które pozwolą uczestnikom sprawdzić swoje zdolności w programach survivalowych np.

* Budowa szałasów
* Rozpalanie ognia bez użycia zapałek
* Rozpoznawanie roślin trujących i zwierząt jadowitych
* Nauka podstawowych węzłów
* Uzdatnianie wody


Strzelnica - konkurs strzelecki, w którym każdy z uczestników może sprawdzić swoją celność i precyzję. Osoba ma do pokonania kolejne stacje strzeleckie, na których zdobywa punkty.
Stanowiska strzeleckie:
- łuk tradycyjny
- łuk sportowy
- łuk orientalny
- broń śrutowa typu snajperka
- broń śrutowa krótka - kilka rodzajów
- broń śrutowa maszynowa
- proca sportowa


Godzina 18:00 – kolacja


Dzień V

Godzina 8:00 – śniadanie i wykwaterowanie

Godzina 9:00
Zagadka Kryminalna
- gra terenowa, która pozwala uczestnikom na wcielenie sie w rolę detektywów mających do rozwiązania pewną zagadkę kryminalną. Uczestnicy podzieleni na zespoły poszukiwawcze będą musieli odnaleźć w terenie ukryte szczątki 25 informacji związanej z śmiercią wilka. Aby zdobyć niektóre elementy historii będą musieli stawiać czoła różnym wyzwaniom fizycznym, umysłowym. Kryminalna zagadka jest to gra o skomplikowanej fabule, która wciąga uczestników w dobrą, bezpieczną zabawę.

Godzina 13:00 – obiad


Godzina 14:00
Wycieczka - Pracownia Garncarska + Rezerwat Imielty Ług

Garncarz – spotkanie z garncarzem, zwiedzanie prawdziwej ponad stuletniej pracowni garncarskiej, gdzie istnieje możliwość spróbowania swoich sił podczas lepienia glinianych naczyń na kole garncarskim oraz zakupu gotowych wyrobów garncarskich

Imielty Ług - rezerwat torfowiskowy o pow. ok. 800 ha. Dominuje tu roślinność typowa dla torfowisk wysokich oraz roślinność wodna, szuwarowa na wydmach przylegających do stawów znajdujących się w rezerwacie. Rezerwat prezentuje wybitne wartości krajoznawcze z uwagi na rozległą powierzchnię torfowisk i stawów oraz interesującą rzeźbę terenu. Uczestnicy pokonują na boso ok. 45 minutową trasę przez torfowisko (głębokość dostosowana do wieku uczestników)


Godzina 17:00 - zakończenie imprezy – wyjazd uczestników


        

Informacje praktyczne

CENA ZAWIERA:
- zakwaterowanie grupy w jednym z naszych ośrodków
- wyżywienie według programu
- realizację programu (opieka doświadczonej kadry animatorów, atrakcje, bilety wstępu)
- ubezpieczenie NNW

CENA NIE ZAWIERA:
- kosztów dojazdu do Janowa Lubelskiego

*UWAGI:
- propozycja programu (możliwe zmiany według sugesti grupy)
- liczebność grupy: 20 - 80 osób
- termin: do ustalenia........................................
GG nr: 7432421
tel: 15 872 42 84
baltazar.janow@poczta.fm

Masz pytania?
Dzwon lub pisz :)

........................................


........................................


........................................


.............................................................................................................................................................................................................................
Biuro Podróży Baltazar | tel / fax: 15 872 42 84 | kom: 887 738 091 | baltazar.janow@poczta.fm | www.baltazar.com.pl

© Baltazar 2004-2011