Biuro Podróży Baltazar | Janów Lubelski

STRONA GŁÓWNA
....................................................................................................................................................................................................................................................................


........................................


........................................


........................................


........................................

Program Integracyjny - 4 dni

wiek uczestników: 6 - 12 lat

CENA: 380 PLN        


RRAMOWY PROGRAM POBYTU:


I dzień – Przyjazd do Janowa Lubelskiego - zapoznanie się z regulaminem i programem zajęć

Godzina 9:00
Wycieczka autokarem - Porytowe Wzgórza + Momoty + Ostoja konika biłgorajskiego + Wystawa przyrodnicza

Porytowe Wzgórza – miejsce jednej z największych na ziemiach polskich bitew partyzanckich II Wojny Światowej, która miała miejsce w dniach 09 – 14.06.1944 r. Znajduje się tam cmentarz wojenny i pomnik poświęcony partyzantom. Przejście krótkiej trasy spacerowej przebiegającej od pomnika wzdłuż doliny rzeki Branew przez most leśnej kolejki wąskotorowej.

Momoty – zwiedzanie niezwykłego drewnianego kościółka pw. Św. Wojciecha wykonanego własnoręcznie przez nieżyjącego już ks. Pińciurka. Kościół jest perełką architektury drewnianej.

Ostoja konika biłgorajskiego – miejsce, gdzie można zobaczyć oraz zapoznać się z historią potomków dawnego tarpana, żyjących w naturalnym środowisku leśnym.

Wystawa przyrodnicza przy Nadleśnictwie składa się z trzech części :
- przyrodnicza : zwierzęta i roślin występujące w Lasach Janowskich,
- historyczno – kulturowa : rys historyczny, pracownia garncarska, znaleziska archeologiczne
- gospodarka leśna : praca leśnia, szkodniki leśne, szkółkarstwo.

Godzina 13:00 – zakwaterowanie i obiad

Godzina 14:00
Sumo - podczas tej konkurencji uczestnicy będą mogli zmierzyć się na ringu w walkach sumo. W prawdziwych walkach większość zawodników sumo posiada bardzo dużą wagę aby móc pokonać swojego rywala. Aby uczestnicy nie musieli dużo jeść będą posiadali specjalne stroje wypełnione pianką, które pozwolą na bezpieczną, bardzo wesołą walkę.

Mega piłkarzyki - jest to gra w piłkę nożną, w której uczestnicy wcielają sie w rolę gigantycznych "stołowych piłkarzyków". Każdy z uczestników przypięty jest za pomocą specjalnej uprzęży i może poruszać sie tylko bokiem do boiska. Jest to bardzo męcząca, techniczna gra.

Mega Twister – jest to gigantyczna wersja znanej zabawy, w której uczestnicy mogą sprawdzić swoja giętkość, wytrzymałość, zdolność planowania. Wspaniała zabawa przeznaczona dla dzieci i dorosłych.


Godzina 18:00 – kolacja

Godzina 20:00 – dyskoteka


        Dzień II

Godzina 8:00 – śniadanie

Godzina 9:00
Zwariowana olimpiada uczestnicy w grupach 5-osobowych rywalizują w 20 różnych konkurencjach np.
- Narty 5-osobowe – członkowie zespołu mają za zadanie przejść określony odcinek drogi na specjalnie przygotowanych nartach. Głównym problemem w tej konkurencji jest skoordynowanie ruchów całego zespołu.

- Spodnie 5-osobowe - wesoła konkurencja, która polega na wyścigu w specjalnych, gigantycznych spodniach.

- Worki 5-osobowe – konkurencja z dziecięcych lat, która przy dopingu pozostałych uczestników stanowi bardzo dobrą, wesołą zabawę.

- Wyścig chomików – konkurencja, w której 5-osobowe zespoły mogą wczuć się w „los biednego chomika”, pokonującego wyznaczoną trasę.

- Wyścig rydwanów – konkurencja, w której oprócz siły, sprawności, zaufania, współpracy wymagana jest odwaga osoby znajdującej się na rydwanie.

- Bolkowe narty - konkurencja, w której 5-osobowe zespoły pokonują trasę na bolkowych nartach. Jest to zabawa wymagająca zgrania, współpracy całego zespołu.

- Przeciąganie liny - najbardziej popularna konkurencja na wszystkich imprezach integracyjnych przeznaczona dla dzieci i dorosłych.

- Siatka tekli - wesoła konkurencja polegająca na pokonaniu sieci przez dwa 6 osobowe zespoły.

- Walka kogutów – konkurencja polega na przeciąganiu się dwóch osób.

- Rura - zadanie zespołowe polegające na napełnieniu specjalnie przygotowanej rury wodą. Bardzo wesoła konkurencja.

- Cyrkiel - zgrywająca zabawa zespołowa, polegająca na wyścigu dwóch specjalnie przygotowanych cyrkli.

- Gąsienica - wesoła konkurencja dla trzech 5 osobowych zespołów polegająca na wyścigu gąsienic.


Godzina 13:00 – obiad

Godzina 14:00
Wyprawa samochodami terenowymi po leśnych bezdrożach. Podczas wyprawy pokonywanie mokradeł, wzniesień, wydm i wielu innych przeszkód terenowych. Uczestnicy będą musieli samodzielnie wypychać zakopane samochody. Jeżeli dopisze szczęście spotkamy również bobrowe żeremia.

Bunge Run - zabawa polegająca na rywalizacji pomiędzy dwoma uczestnikami na dwóch dmuchanych torach. Uczestnicy przypieci do gum muszą pokonać jak największy dystans.

Godzina 18:00 – kolacja

        Dzień III

Godzina 8:00 – śniadanie

Godzina 9:00
Park Linowy- jeden z największych parków linowych w Polsce - system przeszkód linowych o długości ok. 150 metrów zainstalowanych na drzewach, który pozwala uczestnikom sprawdzić swoją wytrzymałość fizyczną, lęk wysokości, koncentrację. Uczestnicy zostają zabezpieczeni profesjonalnym sprzętem alpinistycznym i są asekurowani przez instruktora. Wspaniała zabawa.

Wieża ze skrzynek – konkurencja polega na ułożeniu jak najwyższej wieży ze skrzynek i równoległym wchodzeniu po nich do góry. Uczestnicy przez cały czas są asekurowani przez instruktora. Głównym celem tej zabawy jest: sprawdzenie zmysłu równowagi, sprawności, lęku wysokości, dokładności.


Godzina 13:00 – obiad

Godzina 14:00
Łowcy skarbów - gra terenowa o wielowątkowej fabule, która wciąga uczestników w wiele połączonych ze sobą w jedną całość zadań. Fabułą dla tego projektu jest historia związana ze skarbem, ukrytym gdzieś w najbliższej okolicy. Tego właśnie skarbu będą poszukiwali uczestnicy w projekcie „Łowcy skarbów”. Podczas gry, na uczestników będą czekały liczne niespodzianki i przeciwności losu. Będą oni musieli stawiać czoła coraz to nowym wyzwaniom o różnym stopniu trudności, zarówno fizycznym jak i intelektualnym.

Godzina 18:00 – kolacja

Godzina 20:00 – nocne podchody
Głównym zadaniem zajęć prowadzonych w nocy jest przezwyciężenie strachu uczestników przed ciemnościami, połączone z dobrą, bezpieczną zabawą. Wszystkie zajęcia prowadzone są w grupach maksymalnie 20-osobowych plus instruktor i wychowawca. Każda grupa wyposażona zostanie w latarkę oraz ma możliwość korzystanie z łączności radiowej. Zadaniem uczestników jest odnalezienie ukrytego skarbu.


        Dzień IV

Godzina 8:00 – śniadanie

Godzina 9:00
Ślimak – jest to gra przyrodniczo-sportowa, której głównym zadaniem jest po przez wysiłek fizyczny poznanie przyrody polskiej. Jest to zabawa strategiczna, w której uczestnicy muszą odpowiedzieć na wiele interesujących pytań przyrodniczych oraz wykonać szereg zadań sportowych. Bardzo emocjonująca gra.

Mini szkoła przetrwania – są to praktyczne zajęcia, które pozwolą uczestnikom sprawdzić swoje zdolności w programach survivalowych np.

* Budowa szałasów
* Rozpalanie ognia bez użycia zapałek
* Rozpoznawanie roślin trujących i zwierząt jadowitych
* Nauka podstawowych węzłów
* Uzdatnianie wody


Godzina 13:00 – obiad

Godzina 14:00
Wycieczka - Pracownia Garncarska + Rezerwat Imielty Ług

Garncarz – spotkanie z garncarzem, zwiedzanie prawdziwej ponad stuletniej pracowni garncarskiej, gdzie istnieje możliwość spróbowania swoich sił podczas lepienia glinianych naczyń na kole garncarskim oraz zakupu gotowych wyrobów garncarskich

Imielty Ług - rezerwat torfowiskowy o pow. ok. 800 ha. Dominuje tu roślinność typowa dla torfowisk wysokich oraz roślinność wodna, szuwarowa na wydmach przylegających do stawów znajdujących się w rezerwacie. Rezerwat prezentuje wybitne wartości krajoznawcze z uwagi na rozległą powierzchnię torfowisk i stawów oraz interesującą rzeźbę terenu. Uczestnicy pokonują na boso ok. 45 minutową trasę przez torfowisko (głębokość dostosowana do wieku uczestników)


Godzina 17:00 - zakończenie imprezy – wyjazd uczestników


        

Informacje praktyczne

CENA ZAWIERA:
- zakwaterowanie grupy w jednym z naszych ośrodków
- wyżywienie według programu
- realizację programu (opieka doświadczonej kadry animatorów, atrakcje, bilety wstępu)
- ubezpieczenie NNW

CENA NIE ZAWIERA:
- kosztów dojazdu do Janowa Lubelskiego

*UWAGI:
- propozycja programu (możliwe zmiany według sugesti grupy)
- liczebność grupy: 20 - 250 osób
- termin: do ustalenia........................................
GG nr: 7432421
tel: 15 872 42 84
baltazar.janow@poczta.fm

Masz pytania?
Dzwon lub pisz :)

........................................


........................................


........................................


.............................................................................................................................................................................................................................
Biuro Podróży Baltazar | tel / fax: 15 872 42 84 | kom: 887 738 091 | baltazar.janow@poczta.fm | www.baltazar.com.pl

© Baltazar 2004-2015